A já pořád kdo to tluče (2005)

A já pořád kdo to tluče (2005)
A já pořád kdo to tluče (2005)

A JÁ POŘÁD KDO TO TLUČE

Temná komedie. Román. 178 stran. Nakladatelství Petrov 2005. Knihu doplňuje devět fotografií Evy Fuky a doslov Michala Jareše. Grafická úprava: Bedřich Vémola. Křest knihy: kavárna Obratník, Praha. Křtili: Jitka Schneiderová, David Radok, Jiří Ornest. Druhé vydání: 2012 v nakladatelství Druhé město.

Ukázka z knihy »

Koupit on-line »

O KNIZE

Jurodivý, groteskně napínavý příběh jedné vraždy a osudového propojení muže a ženy, utopených v pochybnostech samoty, se mohl odehrát kdekoliv. Prostředí divadla však otevírá jedinečný prostor pro hlubší vášně i hysterie, v němž navíc jednoho dne spadne opona definitivně. Energickým účinkujícím, pasivním čumilům i zákulisním manipulátorům.

Alternace za naše životy neexistují. Nehrajeme v divadle jednoho herce. Minulost a úzkosti nesvlečeme jako kostým. I ta sebemenší životní „role“ má být odehrána svědomitě. Hostující režisér Buch to tuší, spisovatelka a dramatička Birgit to ví. A kdo ví, bývá umlčen.

Zralá prvotina v sobě skrývá košaté podobenství: potemnělý obraz lidského rodu, kde ďábelský kruh nelze přetnout.

CENY

2005 Europäisches Festival des Debütromans (Evropský festival románových prvotin) v Kielu.

CIZOJAZYČNÁ VYDÁNÍ

  • Maďarské vydání: Ki dörömböl? Překlad: Körtvélyessy Klára. Európa, Budapešť 2007.
  • Slovinské vydání: Jaz pa vprašam, kdo to tolče. Překlad a doslov Česa se člověk boji?: Tatjana Jamnik. KUD Police Dubove, Lublaň, 2013.

RECENZE (ČESKÉ). A JÁ POŘÁD KDO TO TLUČE

RECENZE (ZAHRANIČNÍ). A JÁ POŘÁD KDO TO TLUČE

ROZHLAS

  • A já pořád kdo to tluče. Rozhlasová četba na pokračování, Vltava, ČRo 3, vysíláno 26.–30. 5. 2005. (Režie: Miroslav Zelinský, čte členka Moravskoslezského Národního divadla Gabriela Mikulková.)
  • Český rozhlas Olomouc v rámci Setkání s literaturou: hodinový pořad z knihy A já pořád kdo to tluče (režie Michal Bureš. Účinkují: Ivana Plíhalová, Dita Mandová – Vojnarová, Hana Lančíková, Marek Zahradníček, Radko Choc, Evelyn Čapková – Pacoláková a další). Vysíláno 1. 6. 2005.