MY 2 (2014)

MY 2 (2014)
MY 2 (2014)

MY 2

Literární předloha k stejnojmennému celovečernímu filmu. 192 stran. Mladá fronta, Praha 2014. Fotografický doprovod: Lucie Fenclová, Julie Hrnčířová. Výběr fotografií: Hana Biriczová, Tadeáš Trojánek. Křest knihy: 20. 11. 2014, knihkupectví Luxor, Praha. Křtí: Jana Plodková, Ondřej Nosálek, Slobodanka Radun. Úvodní slovo: Antonín Kočí.

Ukázka z knihy »

Koupit on-line »

O KNIZE

V roce 2014 se v Praze sejdou dva lidé. Ema a Tony. Ema je na útěku z nešťastného manželství, Tony je oblíbeným kadeřníkem. Oba se chtějí líbit mužům… Příběh MY 2 je jemná i drsná miniatura o dnešku.
Přitom nadčasová. O lásce mezi lidmi, co vlastně znamená a jak málo nebo jak mnoho znamenat může. I v tom nejvšednějším z oblasti lásky se skrývá hraniční poloha. A nakolik záleží na sexuální orientaci? Jsme jen erotický mechanismus? Proč jsou vazby mezi lidmi pohodlně uvolněné, ale právě proto tak děsivě nespolehlivé? Kam postoupilo odtržení sexu od emocí, proč se tak často zaměňuje láska za sex? Lidé se ve vztazích navzájem „zabíjejí“, krok za krokem.
Manželská i volná láska se často ukrývají za masku falešného štěstí. Jsme v kontaktu přes nespočetné sítě, ale ty nás paradoxně drží v povzdálí. Pro film MY 2 vznikl příběh o křehkosti, neduživosti a zranitelnosti našich vztahů a je trestí toho, co do něj napadalo z dnešní doby jako do trychtýře.
Tato kniha je literární předlohou k celovečernímu filmovému debutu režisérky Slobodanky Radun MY 2. Slogan k filmu zní: Love story pro 21. století.

RECENZE (ČESKÉ). MY 2